Vitajte na stránkach Alterum Medica!

Adresa: Varšavska 1, 831 03 Bratislava 3
  Tel.: 0907-777-008

O nás

Alterum Medica – neinvazívna diagnostika a liečba

„Lepšie predchádzať, ako liečiť“.

Zaoberáme sa modernými inovatívnymi metódami diagnostiky, prevencie a liečby chorôb, ktoré v našom zdravotníckom systéme nenájdete. Jedná sa hlavne o neinvazívne metódy diagnostiky a liečby neškodné pre pacienta/klienta /bez rtg žiarenia/a bez zbytočnej traumatizácie /analýza krvi bez vpichu do žily/.
Ponúkame Vám nadštandartnú diagnostickú, preventívnu a liečebnú zdravotnú starostlivosť v medicínskych odboroch vnútorného lekárstva, onkológie, športovej traumatológie, diabetológie, dietológie, reumatológie, chirurgie, dermatológie a estetiky, mamológie, gynekológie,neurológie, nefrológie aj stomatológie.
Neinvazívnymi diagnostickými metódami, ktoré používame sa dajú odhaliť už predklinické štádiá chorôb, teda hrozby a rozvraty v organizme, ktoré možno hneď nepociťujete. Lekári teda možu dostatočne skoro zahájiť preventívne opatrenia, aby choroby, či poruchy neprepukli. V prípade závažnejších diagnostických zistení Vám navrhneme ďalší diagnostický postup u špecialistu.
Presadzujeme prevenciu. Poznáte to. Pokiaľ Nás niečo nebolí, alebo zdravotný stav Nás neprinúti navštíviť lekára, bagatelizujeme príznaky s ktorými sa v podstate žiť dá. „Veľa práce“, „Nemám čas“ sú najčastejšie argumenty, prečo Váš zdravotný stav odkladáte. Nevynímajúc nespokojnosť s Vašou postavou, ktorú „už zajtra“ začnete meniť.
V terapii využívame exogénny oxid dusnatý /NO terapia/. NO má zásadný význam pre Náš organizmus a jeho dlhodobo nízka koncentrácia vedie k patologickým procesom v našom organizme. Okrem ochrany srdcového svalu a regulácie krvného tlaku má oxid dusnatý široké spektrum ďalších užitočných účinkov v celom organizme.

„Oxid dusnatý je teraz považovaný za najvýznamnejšiu molekulu v tele, absolútne kľúčovú pre vaše zdravie.“ – Louis Ignarro, laureát Nobelovej ceny z roku 1998 za výskum oxidu dusnatého

„Nedostatok oxidu dusnatého stojí za všetkými druhmi nerovnováh, ako je strata kostnej hmoty, cukrovka a rakovina.“ – Dr. Nathan Bryan, Univerzita Texas

ALTERUM MEDICA TÍM

Pre zabezpečenie Vašej spokojnosti sa všetci členovia tímu neustále vzdelávajú a venujú množstvo času a prostriedkov aplikovaniu najnovších vedomostí, princípov a štandardov v praxi.