Vitajte na stránkach Alterum Medica!

Adresa: Varšavska 1, 831 03 Bratislava 3
  Tel.: 0907-777-008

Za prekrižovanie nôh u nás dostanete po prstoch

Stáročia zaužívaný zvyk špeciálne u žien, sa spája s eleganciou, pohodlím pri stretnutiach či je len obyčajným naučeným pohybom. No nie všetko čo je pekné je aj zdravé. V Alterum Medica si všetci naši pacienti sadajú bez kríženia nôh. Prečo? Aby mohla vaša energia prirodzene prúdiť.

 

Dnešná doba sa spája okrem celodenného sedia za počítačom aj s ďalšími negatívnymi vecami, ktoré pritom robíme. A pravdepodobne si to ani neuvedomujeme. Okrem zlého sedenia a postavenia chrbtice, spolu so zlým uhlom predlaktí na stole, až po prekrížené nohy pod stolom, ktoré nám spôsobujú viaceré problémy.

Krčové žily a tlak

V momente ako prekrížite nohy sa začne vyvíjať tlak na peroneálny nerv, ktorý sa nachádza nad kolenom. Zvýši sa vám tak systolický krvný tlak takmer o 7 % a diastolický o 2 %, ktorý sa uvoľní hneď, ako sa postavíte. Preto sa odporúča vstať každých 15-20 minút a ľahko sa prejsť. Okrem tlaku na žily si spôsobujeme aj tlak na bedrové kĺby. Ten môže spôsobiť o to väčšie zhromažďovanie krvi v nohách, kde sú žily komprimované. Dôsledkom je vyššia náchylnosť k zápalom žíl a vznikom krvných zrazenín v dolných končatinách.

Energia a neverbálna komunikácia

Z hľadiska neverbálnej komunikácie je táto poloha spájaná aj s nízkou sebadôverou a strachom pred otvorenosťou. To u našich pacientov nechceme. Z energetického hľadiska ak si prekrížime nohy, bránime energii zeme, aby prúdila cez meridiány v odblokovanom prostredí cez naše telo a tak neustále podporovala proces samoliečby tela. V tejto polohe si vlastne poškodzujeme aj pomyselné dráhy (meridiány) v tele, čo má  za následok vytváranie blokov a to vedie k nerovnováhe tela a dôsledkom sú rôzne choroby.

Takže ste u nás srdečne vítaní, kľudne sa usaďte, no my Vás budeme sledovať ako 🙂

Team Alterum Medica