ADRESA:Pri Suchom mlyne 6, 811 04 Bratislava Tel.:+421 907 777 008

Analýza srdca v 3D vizualizácii

kardiologia-300x300-1.jpg

Analýza srdca v 3D vizualizácii

CardioDM-06® (Heart Vue ™) sa významne odlišuje od tradičných EKG analyzátorov, pretože je založený na novom prístupe k analýze signálov EKG – metóda EKG Dispersion Mapping (EKG DM).

EKG DM je analýza disperzií nízkoamplitúdového signálu EKG oscilácií v určitých intervaloch komplexu PQRST, ktoré v štandardných metódach analýzy EKG nenájdete.

Práca s analyzátorom CardioDM-06® (Heart Vue ™)

Preto umožňuje:

  • detegovať a lokalizovať prítomnosť patologických zmien na srdci už v skorých štádiách
  • detekovať aj malé metabolické odchýlky /presuny elektrolytov, ATP (adenozíntrifosfát) koncentrácie/ a ďalších parametrov metabolizmu, ktoré predchádzaju ischemickému poškodeniu srdca.
  • poskytuje vyššiu citlivosť a špecifickosť pre srdcové diagnózy /pri ICHS citlivosť 80 a špecifita 75/. V závislosti od patológie, táto citlivosť prístroja predčí štandardné EKG analyzátory o 7-50 krát.

  • umožňuje efektívnejšie rozlíšiť poruchy rytmu od napätia, nekľudu klienta
  • využíva nové informácie z EKG fluktuácií zvyčajne ignorované ako “šum” od bežných EKG prístrojov.
  • umožňuje rýchle rozpoznanie a odhad srdcového stavu
  • zobrazuje abnormality srdca alebo stres v 3D vizualizácii na miesto únavného merania a logickej analýzy ako je to u štandardného EKG.
  • hodnotí stabilitu súčasného stavu srdca. Toto je nesmierne dôležitá, pretože srdce s veľkými odchýlkami môže byť ustálené (títo pacienti často žijú dlhý život), a naopak, srdce s malými odchýlkami môže byť extrémne nestabilné a pokles nebezpečne nečakané recidívy.
  • zlepšuje sledovanie priebehu liečby vďaka 3D vizualizácii
  • poskytuje oveľa lepšie diagnostické údaje v porovnaní s automatickým EKG.

Výsledok vyšetrenia:

Výsledkom Heart Vue nie je len bežný EKG záznam, ale i mapa a analýza disperzií srdca – hodnôt zmien srdca, tzv. srdce portrét /3D vizualizácia/. Analýza sa vykonáva počas 30-60 sekúnd nepretržité monitorovanie EKG signálu.

Portrét srdca:

cardiovisor web_html_1e62cd5b

Výsledok elektrickej stability srdca – diferenciálna diagnostika arytmie, dysrytmie srdca

cardiovisor web_html_m4d376d41

O Alterum Medica


Sme klinika neinvazívnej diagnostiky a liečby chorôb, ktorá Vám ponúka nadštandartnú diagnostickú, preventívnu a liečebnú zdravotnú starostlivosť v medicínskych odboroch vnútorného lekárstva, onkológie, kardiológie, športovej traumatológie, diabetológie, dietológie, reumatológie, chirurgie, dermatológie a estetiky, mamológie, gynekológie, neurológie, gastroenterológie, nefrológie aj stomatológie.

Rýchly kontakt


info@alterummedica.sk

+421 907 777 008


V prípade akýchkoľvek otázok, dotazov a nejasností nás bez váhania kontaktujte telefonicky alebo mailom. Sme pripravení Vám odpovedať.

Copyright Alterum Medica 2023. All rights reserved.