ADRESA:Pri Suchom mlyne 6, 811 04 Bratislava Tel.:+421 907 777 008

Najnovšie články

Riešime najmä príčinu, až potom dôsledok. Dovoľte nám predstaviť v skratke naše terapie a novinky.
novinky.png

Našim pacientom už viac ako 4 roky prinášame tie najkvalitnejšie služby v oblasti neinvazívnej medicíny. Profesionálne terapie a prístroje efektívne odhaľujúce choroby a problémy pacienta, ktorým môže predchádzať. My riešime najmä príčinu, až potom dôsledok. Dovoľte nám predstaviť v skratke naše terapie a novinky, na ktoré sa môžete tešiť.


zuzana.jpg

Pani Zuzana ďakujeme, že ste si našli čas na rozhovor. Aký je teda váš príbeh?

Môj príbeh začal nenápadne už v roku 1987 na Kube. Mala som tam úraz, padla som, no nevedelo sa presne o čo ide. Rok som bola v nemocnici, nohu mi dali do stavu, kde od kolena dole som mala otvorenú ranu. Tá sa síce zacelila, najprv ako malá jazvička, do ktorej sa však dostala infekcia. Odvtedy sa to vlieklo. U nás na Slovensku ma pustili domov s tým, že sa tá noha nesmie otvárať. Tak som ďalej žila, športovala. V 2011 mi začala noha bolieť, nemohla som na ňu stúpiť a aj kotník mi odchádzal. Navrhli mi ožiarenia ale upozornili ma, že sa môže rana otvoriť. Naneštastie sa naozaj otvorila a začalo peklo.20Pani Zuzana, sme veľmi radi, že sa u nás cítite dobre a rozhodli ste sa podeliť o svoj životný príbeh. Aký teda je?

Ďakujem. Tak moja diagnóza bola jasná už pred 20 rokmi. Cukrovka. Mala som konštantne zvýšenú hladinu cukru, nasadili mi ťažké lieky, avšak inzulín som nikdy nebrala. Po 20 rokoch sa mi objavila ako výsledok choroby diabetická noha. V decembri 2017 mi nakoniec amputovali palec. Začalo sa to všetko zhoršovať. Chodila som na röntgeny, vyšetrenia, kontroly. Pán doktor v nemocnici povedal, že je to napadnuté už do kosti a musí to ísť preč. Nedá sa nič robiť. A na rade bol aj ďalší prst a postupne celá noha. Klasický scénar.


trava.jpg

Už od úplnych začiatkov si zakladáme na osobnej starostlivosti a profesionálnom prístupe. Čo je však viac, okrem našej neinvazívnej medicíny, počúvame našich pacientov a snažíme sa v nich prebudiť správne návyky a zabudnuté pozitívne myslenie.  Aplikujeme tzv. “Psychosomatiku”  (psyché – duša, soma – telo), pohľad na zdravie a chorobu, kde vychádzame z toho, že telové a psychické prežívania spolu úzko súvisia. Telo prejavuje ochorením alebo príznakom skrytý duševný nesúlad. Preto, hľadáme problémy v duševnej rovine s cieľom ovplyvniť chorobu. 


legs.jpg

Stáročia zaužívaný zvyk špeciálne u žien, sa spája s eleganciou, pohodlím pri stretnutiach či je len obyčajným naučeným pohybom. No nie všetko čo je pekné je aj zdravé. V Alterum Medica si všetci naši pacienti sadajú bez kríženia nôh. Prečo? Aby mohla vaša energia prirodzene prúdiť.


max.jpg

Neinvazívne vyšetrenie variability srdcovej frekvencie, kvantitatívne zhodnotenie autonómneho nervového systému (ANS) vrátane zhodnotenia priechodnosti malých a hrubých ciev.


vysetrenie-ziarenie-termografia.jpg

Diferenciálna diagnostika zápalových a funkčných porúch svalov, kĺbov, kostí, ciev a nervov, tkanív ľudských orgánov. V reálnom čase zaznamenáva teplotné vzorce a teplotné asymetrie v rôznych lokalitách tela


mikr.jpg

zahrňuje tri inovatívne neinvazívne metódy všetky bez RTG žiarenia, teda ich môžte podstúpiť v akomkoľvek veku, /ženy i dievčatá/ a v akomkoľvek množstve.


O Alterum Medica


Sme klinika neinvazívnej diagnostiky a liečby chorôb, ktorá Vám ponúka nadštandartnú diagnostickú, preventívnu a liečebnú zdravotnú starostlivosť v medicínskych odboroch vnútorného lekárstva, onkológie, kardiológie, športovej traumatológie, diabetológie, dietológie, reumatológie, chirurgie, dermatológie a estetiky, mamológie, gynekológie, neurológie, gastroenterológie, nefrológie aj stomatológie.

Rýchly kontakt


info@alterummedica.sk

+421 907 777 008


V prípade akýchkoľvek otázok, dotazov a nejasností nás bez váhania kontaktujte telefonicky alebo mailom. Sme pripravení Vám odpovedať.

Copyright Alterum Medica 2023. All rights reserved.