ADRESA:Pri Suchom mlyne 6, 811 04 Bratislava Tel.:+421 907 777 008

Psychosomatika – starostlivosť o ľudské telo a dušu je v Alterum Medica iné

trava.jpg

Už od úplnych začiatkov si zakladáme na osobnej starostlivosti a profesionálnom prístupe. Čo je však viac, okrem našej neinvazívnej medicíny, počúvame našich pacientov a snažíme sa v nich prebudiť správne návyky a zabudnuté pozitívne myslenie.  Aplikujeme tzv. “Psychosomatiku”  (psyché – duša, soma – telo), pohľad na zdravie a chorobu, kde vychádzame z toho, že telové a psychické prežívania spolu úzko súvisia. Telo prejavuje ochorením alebo príznakom skrytý duševný nesúlad. Preto, hľadáme problémy v duševnej rovine s cieľom ovplyvniť chorobu. 

Príklad :

Mysli pozitívne – akceptuj sa so všetkým, taký aký si, teda aj v prípade, že vážiš 150 kg. Na podvedomej úrovni sa vytvára rozpor – pretože nikdo nechce naozaj vážit 150 kg. Či áno? Podvedomiu sa to nepáči, bude sa proti tomu brániť, chceme sa páčiť, chceme byť pohyblivý, chodiť do kopca a pod. Rácio si síce povie mysli pozitívne, akceptuj sa taký aký si, ale podvedomiu sa to nepáči, hovorí musíš schudnúť – z tohoto dôvodu vzniká vnútorný stres. Túto stresovú situáciu dlho nevnímame na vedomej úrovni a tým začneme sami sebe poškodzovať. A ani o tom nevieme. Všetko je ako má byť, nemám prácu no a čo, hlavne že som spokojný. Pozitívne myslenie vytvorí deku, ktorá vytvára umelý pocit pohody, ale pod perinou sa dejú úplne fatálne veci. Nestačí myslieť pozitivne!

Tieto múdre slová počúvame odvšadiaľ a častokrát sú nám k ničomu, pretože ich v reálnom živote nevieme aplikovať. Postupným výsledkom tohto správania je, že vo svojom každodennom živote, produkujeme stále viac toho istého, veľmi často toho, čo nechceme. Prístup k riešeniu problémov ľudského tela je v Alterum Medica opačný. Klientom hovoríme, že sa v žiadnom prípade nemajú meniť. Čo je ale potrebné zmeniť, sú naše škodlivé návyky, ktorými sa vďaka neznalosti procesov nášho tela, tažko poškodzujeme.

Rada dobrých ale aj zlých návykov vzniká v detstve, kedy vďaka zlým vzorom do seba “nasajeme” zvyky našich rodičov či širšej rodiny. Pokračuje to v škole. V priebehu nášho života, tieto návyky stále silnejú, čo vedie k rozvoju chorôb našich predkov, a to vďaka vplyvu epigenetiky (na úrovni našich buniek aktivujeme genetické zátaže nášho rodu). Tento problém sa postupne prejavuje na našej zníženej schopnosti, získavať dostatok energie pre fungovanie nášho tela – výsledkom tohto procesu sú ako inak – choroby.

“Pozitívne myslenie vytvorí deku, ktorá vytvára umelý pocit pohody, ale pod perinou sa dejú úplne fatálne veci. Nestačí myslieť pozitívne. “

Identifikáciou a odstránením návykov, ktoré nám neslúžia, sa zbavíme energetických zátaží. Vďaka dostatku energie sa postupne obnoví naša životná sila, ktorá je potrebná pre celkové uzdravenie nášho tela. Odstránenie energetických blokov je celkovo zložitý proces, ktorý vďaka postupnému odstráneniu psychických blokov, uvoľní prúdenie našej vlastnej energie. Tento proces sa skladá z účinnej pomoci, ktorú pre našich klientov sprostredkovávame práve MY, a zároveň Vás naučíme, ako uvoľniť zo svojho podvedomia škodlivé programy a myslenie (napr. nezaslúžim si to, som nedostatočný, sebepochybnosti, pocity viny, dehonestácia a pod.) Týmto bohužial trpí väčšina z nás.

Odstránenie zlých návykov – psychických a energetických blokov – je neoddeliteľnou súčasťou úplneho uzdravenia Vášho tela. A s tým Vám radi v Alterum Medica pomôžeme.

Objednávať sa môžete na:

Tel.:0907 777 008

E-mail: info@alterummedica.sk

 

Team Alterum Medica

O Alterum Medica


Sme klinika neinvazívnej diagnostiky a liečby chorôb, ktorá Vám ponúka nadštandartnú diagnostickú, preventívnu a liečebnú zdravotnú starostlivosť v medicínskych odboroch vnútorného lekárstva, onkológie, kardiológie, športovej traumatológie, diabetológie, dietológie, reumatológie, chirurgie, dermatológie a estetiky, mamológie, gynekológie, neurológie, gastroenterológie, nefrológie aj stomatológie.

Rýchly kontakt


info@alterummedica.sk

+421 907 777 008


V prípade akýchkoľvek otázok, dotazov a nejasností nás bez váhania kontaktujte telefonicky alebo mailom. Sme pripravení Vám odpovedať.

Copyright Alterum Medica 2023. All rights reserved.