ADRESA:Pri Suchom mlyne 6, 811 04 Bratislava Tel.:+421 907 777 008

Za prekrižovanie nôh u nás dostanete po prstoch

legs.jpg

Stáročia zaužívaný zvyk špeciálne u žien, sa spája s eleganciou, pohodlím pri stretnutiach či je len obyčajným naučeným pohybom. No nie všetko čo je pekné je aj zdravé. V Alterum Medica si všetci naši pacienti sadajú bez kríženia nôh. Prečo? Aby mohla vaša energia prirodzene prúdiť.

 

Dnešná doba sa spája okrem celodenného sedia za počítačom aj s ďalšími negatívnymi vecami, ktoré pritom robíme. A pravdepodobne si to ani neuvedomujeme. Okrem zlého sedenia a postavenia chrbtice, spolu so zlým uhlom predlaktí na stole, až po prekrížené nohy pod stolom, ktoré nám spôsobujú viaceré problémy.

Krčové žily a tlak

V momente ako prekrížite nohy sa začne vyvíjať tlak na peroneálny nerv, ktorý sa nachádza nad kolenom. Zvýši sa vám tak systolický krvný tlak takmer o 7 % a diastolický o 2 %, ktorý sa uvoľní hneď, ako sa postavíte. Preto sa odporúča vstať každých 15-20 minút a ľahko sa prejsť. Okrem tlaku na žily si spôsobujeme aj tlak na bedrové kĺby. Ten môže spôsobiť o to väčšie zhromažďovanie krvi v nohách, kde sú žily komprimované. Dôsledkom je vyššia náchylnosť k zápalom žíl a vznikom krvných zrazenín v dolných končatinách.

Energia a neverbálna komunikácia

Z hľadiska neverbálnej komunikácie je táto poloha spájaná aj s nízkou sebadôverou a strachom pred otvorenosťou. To u našich pacientov nechceme. Z energetického hľadiska ak si prekrížime nohy, bránime energii zeme, aby prúdila cez meridiány v odblokovanom prostredí cez naše telo a tak neustále podporovala proces samoliečby tela. V tejto polohe si vlastne poškodzujeme aj pomyselné dráhy (meridiány) v tele, čo má  za následok vytváranie blokov a to vedie k nerovnováhe tela a dôsledkom sú rôzne choroby.

Takže ste u nás srdečne vítaní, kľudne sa usaďte, no my Vás budeme sledovať ako ?

Team Alterum Medica

Viac

O Alterum Medica


Sme klinika neinvazívnej diagnostiky a liečby chorôb, ktorá Vám ponúka nadštandartnú diagnostickú, preventívnu a liečebnú zdravotnú starostlivosť v medicínskych odboroch vnútorného lekárstva, onkológie, kardiológie, športovej traumatológie, diabetológie, dietológie, reumatológie, chirurgie, dermatológie a estetiky, mamológie, gynekológie, neurológie, gastroenterológie, nefrológie aj stomatológie.

Rýchly kontakt


info@alterummedica.sk

+421 907 777 008


V prípade akýchkoľvek otázok, dotazov a nejasností nás bez váhania kontaktujte telefonicky alebo mailom. Sme pripravení Vám odpovedať.

Copyright Alterum Medica 2023. All rights reserved.