ADRESA:Pri Suchom mlyne 6, 811 04 Bratislava Tel.:+421 907 777 008

Lymfoterapia a terapeutické masáže

Určité terapeutické ošetrenia sú zamerané na odstránenie stresových a iných duševných negatívnych stavov


Ponúkame Vám neinvazívne postupy a metódy, ktoré sú schopné zmierniť až odstrániť príčiny bolestí a blokov pohybového systému – chrbtice, bedrových a ostatných kĺbov, problémov spojených s vnútornými orgánmi – systému močového, lymfatického, dýchacieho, imunitného….Dornova metóda & Breussova masáž

odstránenie bolestí chrbtice a kĺbov & zregenerovanie medzistavcových platničiek, v mnohých prípadoch dokáže zabrániť operácii • Viac informácii:
Viac informácii:

Dornova metóda

Základným zmyslom a pricípom Dornovej metódy je vrátenie kĺbov a stavcov do ich pôvodnej ideálnej pozície a to v dynamickom pohybe zamestnaním svalov v príslušnej ošetrovanej oblasti.

Uvedená metóda umožňuje uvoľnenie resp. odstránenie problémov pohybového aparátu ako aj ovplyvniť činnosť vnútorných orgánov súvisiacich s niektorým stavcom ľudskej chrbtice. Odstránením resp. odplavením škodlivých látok z kĺbov organizmu sa podstatne zlepší ich pohyblivosť.

Prvým krokom je kontrola a zrovnanie dĺžky nôh, zrovnanie panvovej oblasti a až potom nasleduje kontrola stavu chrbtice ošetrovaného človeka. Pri zistení vybočenia alebo vpadnutia niektorého zo stavcov nasleduje jeho reponencia. Vybočenie niektorého zo stavcom môže byť zapríčinené nesprávnym držaním tela, úrazom alebo problémom vnútorného orgánu tela súvisiaceho s daným stavcom. Táto skutočnosť platí aj opačným smerom – vybočený stavec a problém súvisiaceho vnútorného orgánu. Dornova metóda svojími postupmi umožňuje ošetrenie jednotlivých kĺbov, taktiež nápravu vbočených palcov – haluxov. Pre úspešné odstránenie ošetrovaných problémov je nevyhnutná spolupráca ošetrovanej osoby – vykonávaním doporučených cvikov.

Breussova masáž

Jedná sa jemnú masáž chrbta v oblasti chrbtice za použitia lubovníkového oleja vnikaním ktorého docháza k regenerácii medzistavcových platničiek a tým odstraňuje sekundárne problémy nervových ukončení chrbtice. Ukludňujúca Breussova masáž uvoľňuje nie len telesné a psychické blokády, ale aj upraví toky energií v danej oblasti.Reflexná masáž chodidiel

diagnostikuje poruchy orgánov v organizme, zmierňuje migrény, zlepšuje krvný obeh a obnovuje funkcie zablokovanej nervovej sústavy
22c02097e4438bd2f2f3fe4a6a3ab0e1_XL


 • Viac informácii:
Viac informácii:

Reflexná masáž chodidiel využíva skutočnosť, že na chodidlách a nártoch sa nachádzajú reflené body všetkých vnútorných aj pohybových orgánov. V priebehu reflexnej masáže chodidiel sa dajú diagnostikovať problémy, ktoré ešte neprerástli do formy choroby daného orgánu. Či už trpíte chronickou alebo akútnou chorobou, alebo jednoducho hľadáte cestu k zníženiu napätia, môže byť reflexná masáž odpoveďou na váš problém. Reflexná terapia využíva tlak a masáž reflexných zón na chodidle.

Reflexná masáž sa dosiahne

 • relaxácia
 • zlepšenie krvného obehu
 • obnovenie funkcie zablokovanej nervovej sústavy
 • poruchy pohybového systému
 • zablokovaná krčná chrbtica
 • bolesti všetkých veľkých kĺbov
 • migrénozné stavy
 • diagnostický a terapeutický účinok

Bankovanie

odplavením škodlivých látok z kĺbov organizmu sa podstatne zlepší ich pohyblivosť a ovplyvniť činnosť vnútorných orgánov
a522a6005d1cb428ea34ef1769cd7452_XL


 • Viac informácii:
Viac informácii:

Bankovanie je známe je známe už z dávnej minulosti, kedy boli používané rôzne duté predmety živočíšneho alebo rastlinného pôvodu. V súčasnej dobe sú používané sklenené banky, banky z umelej hmoty vybavené spätným ventilom na udržanie vytvoreného podtlaku a banky z elastického materiálu, ktoré sú používané najmä na bankovú masáž. Princípom bankovania je vytvorenie podtlaku v používanej banke, čím sa dosiahne vtiahnutiu kože a najmä podkožia a dosiahne sa zväčšenie prekrvenia a prehriatia v ošetrovanej oblasti. Následne dochádza ku zrýchleniu podkožnej látkovej výmeny a tým k vyplavovaniu škodlivín, ktoré sú odplavované lymfatickým systémom tela. Požadovaný podtlak sa dosahuje u sklenených bankách horiacim knotom a nasledovným priložením na pripravenú pokožku ošetrovaného. U baniek z umelej hmoty vybavené spätným ventilom sa dosahuje podtlak vysávacou pumpičkou a u baniek z elastického materiálu ich jednoduchým stlačením.

Uvedená metóda umožňuje uvoľnenie resp. odstránenie problémov pohybového aparátu ako aj ovplyvniť činnosť vnútorných orgánov súvisiacich s niektorým stavcom ľudskej chrbtice. Odstránením resp. odplavením škodlivých látok z kĺbov organizmu sa podstatne zlepší ich pohyblivosť.

Indikácie

 • Problémy a poruchy chrbtice, ťažkosti v pohybovom systéme, najmä všetky kĺby
 • Ťažkosti spojené s bolesťou očí, uší, tváre
 • Ťažkosti spojené s močovými cestami (obličky, močové cesty, močový mechúr)
 • Prechladnutie, hlasivky, priedušky , astma
 • Problémy spojené s vnútornými orgánmi
 • Srdcovo cievny systém
 • Zlepšenie imunity, hormonálneho a lymfatického systému

Sviečkovanie

ošetrenie telovými a ušnými sviečkami, ktoré odstraňujú zažívacie, dýchacie problémy, využitie pri zápaloch ucha, dutín a migrény
220c08548cac211cc7db219bb52f46cf_XL


 • Viac informácii:
Viac informácii:

Starodávne národy prišli na to, že ak v ceste prúdenia energie vznikne prekážka, táto blokáda nám spôsobuje bolesť. Sviečka pomôže k uvoľneniu a obnoveniu toku energie. Sviečky kedysi vyrábali z kôry alebo z tých liečivých rastlín, ktoré tlmia bolesť. Neskoršie prišli na to, že ak textilnú sviečku ponoria do včelieho vosku, horenie bude oveľa pomalšie a rovnomernejšie a aj účinok bude väčší.

Lievikovito zvynuté plátno, namočené do včelieho vosku a liečivých esencií, umožňuje vytvorenie komínového efektu. Teplo vytvorené horením sviečky zmäkčuje nahromadený aj zaschnutý maz a vytvorený komínový efekt ho vysaje. Sviečka tým uvoľní vzniknutý blok v organizme.

Indikácie

Telová sviečka

 • na dýchacie cesty – eukalyptus, kamilka, materina dúška
 • na zažívacie problémy – aníz, kamilka
 • na problémy nervového pôvodu – levanduľa, jazmín
 • reumatické problémy – čajovník

Ušné sviečky

 • pri zápale ucha, dutín
 • pri zhoršenom sluchu
 • pri hučaní v ušiach, bolesti hlavy, migréne, vegetatívnych poruchách

Reiki ošetrenia

prírodná energia, ktorá umožňuje odstraňovať energetické bloky v ľudskom organizme, ktoré zapríčiňujú psychosomatické ťažkosti
1500x926_fit_masaze-cakry


 • Viac informácii:
Viac informácii:

Reiki je prírodná energie, ktorá nám umožňuje odstraňovať energetické bloky v ľudskom tele. Ak naša energia prúdi bez prekážok, sme zdraví, cítime sa dobre, nemáme zdravotné problémy, necítime sa v strese, neprejavujú sa u nás psychosomatické ťažkosti. Pôsobením nášho okolia ( stres, strach, smútok, hnev a pod.) dochádza v energetických telách k zablokovaniu toku energie a následne aj ku problémom fyzického tela ako aj psychiky . Dlhšie neodstraňovanie týchto energetických blokov môže mať za následok na zdravotný stav človeka.

Osoba zasvätená do niektorého z vyšších stupňov Reiki, má možnosť uvedené energetické bloky odstrániť a tým uviesť telo do žiadanej rovnováhy fyzického aj energetického tela.

Význam ošetrenia REIKI

 • Harmonizácia čakier a aury
 • Celková harmonizacia, dodanie energie
 • Ošetřenie fyzickej i mentálnej roviny
 • Odstraňovánie negativních programou z podvedomia
 • Môžete otvoriť tzv. stálý kanál – miesto, kde si určíte, aby reiki prúdila dlhodobo
 • Pomáhá pri kontakte s duchovním svetom
 • Zabezpečuje duchovný rast a spiritualitu
 • Je určená pre osoby, zvierata, rastliny, planetu

Uvoľňovanie krčnej chrbtice

odblokovanie krčnej chrbtice a ošetrenie kĺbov rúk – zlepšuje sa prácu mozgu, zlepšuje sa zrak, tenisový lakeť, upravuje sa činnosť srdca

90701d02ae3da0e5a21abbd900c25748_XL


 • Viac informácii:
Viac informácii:

Všetky problémy v ľudskom tele sú zapríčinené z nedostatočného obehu energií telom. Kritickým miestom sú svaly okolo krčnej chrbtice. Ich uvoľnením dochádza k okamžitému odstráneniu blokácie a tým ku zvýšenému prietoku energií a výsledok je okamžitý. Uvoľnenie krčnej chrbtice sa vykonáva jemnou masážou svalov okolo krčnej chrbtice, uvoľnením stuhnutosti ramenných pásov a ošetrením kĺbov oboch rúk. Výsledkom tejto metódy je zlepšenie látkovej výmeny – lepšie pracuje mozog, zlepšuje sa zrak, upraví sa činnosť srdca, zlepší sa pohybový systém, tenisový lakeť a pod.

Ak blokády trvajú dlhší čas, stuhnutosť sa rozširuje aj do okolitých oblastí – ramien, hrudníka, predlaktí, zápästia, ktoré sa taktiež pri masáži uvoľňujú.


O Alterum Medica


Sme klinika neinvazívnej diagnostiky a liečby chorôb, ktorá Vám ponúka nadštandartnú diagnostickú, preventívnu a liečebnú zdravotnú starostlivosť v medicínskych odboroch vnútorného lekárstva, onkológie, kardiológie, športovej traumatológie, diabetológie, dietológie, reumatológie, chirurgie, dermatológie a estetiky, mamológie, gynekológie, neurológie, gastroenterológie, nefrológie aj stomatológie.

Rýchly kontakt


info@alterummedica.sk

+421 907 777 008


V prípade akýchkoľvek otázok, dotazov a nejasností nás bez váhania kontaktujte telefonicky alebo mailom. Sme pripravení Vám odpovedať.

Copyright Alterum Medica 2023. All rights reserved.