Radi vás privítame na novej adrese:Pri Suchom mlyne 6, 811 04 Bratislava Tel.:+421 907 777 008

Príbeh pani Zuzany – Zlatý stafylokok a NO terapia

zuzana.jpg

Pani Zuzana ďakujeme, že ste si našli čas na rozhovor. Aký je teda váš príbeh?

Môj príbeh začal nenápadne už v roku 1987 na Kube. Mala som tam úraz, padla som, no nevedelo sa presne o čo ide. Rok som bola v nemocnici, nohu mi dali do stavu, kde od kolena dole som mala otvorenú ranu. Tá sa síce zacelila, najprv ako malá jazvička, do ktorej sa však dostala infekcia. Odvtedy sa to vlieklo. U nás na Slovensku ma pustili domov s tým, že sa tá noha nesmie otvárať. Tak som ďalej žila, športovala. V 2011 mi začala noha bolieť, nemohla som na ňu stúpiť a aj kotník mi odchádzal. Navrhli mi ožiarenia ale upozornili ma, že sa môže rana otvoriť. Naneštastie sa naozaj otvorila a začalo peklo.

Zlatý Stafylokok ako sa zistilo,tam bol už dlhé roky a čakal na príležitosť?

Áno, malo to veľmi rýchly proces. V 2012 bola prvá amputácia pod kolenom. Tam sa to už nedalo zachrániť. To bolo dennodenné čistenie a neustále som bola na antibiotikách. Po roku som dostala gangrénu a nasledovala ďalšia amputácia nad kolenom. Neustále to hnisalo a ja už som to pomaly vzdávala.

Ako ste sa dostali k nám do Alterum Medica a ako dlho sa už u nás liečite?

Úprimne, bol to pre mňa zázrak. Už som bola objednaná na ďalšiu amputáciu. Brat poznal cez známeho pána doktora Janského. Prišla som sem v katastrofálnom stave. Bola som už na operačnom programe na amputáciu. Povedali sme si, že skúsime poslednú šancu. Naozaj môžem povedať, že pre mňa je to nie malý, ale veľký zázrak. Po 2 mesiacoch sa to dalo do poriadku, o čom som ani nesnívala. Bola som veľmi skeptická, u mňa veľa robila psychika, úplne som bola rozsypaná. Pán doktor ma nakopol, že “Poďme žiť! Život má zmysel a my to dáme”.

                               Pred                                                             Po

Ako vnímate terapie NO a detox?

Chodím pravidelne 2 mesiace na NO terapiu, ostreky oxidom dusnatým a detox terapiu. Poctivo. Pri detoxe relaxujem a ležím na špeciálnej podložke, ktorá emituje pole, redukuje disharmónie v tele a harmonizuje energiu buniek ľudského organizmu. Po 3 týždňoch som nie len cítila ale aj videla rozdiel. Môžete vidieť aj na fotkách. Kýpeť bol na začiatku úplne rozbitý. Teraz chodím na udržiavanie a rana je zacelená. Protézu mám od rána a všetko je v poriadku. Začínam športovať, dala som sa na cyklistiku. Samozrejme beriem doplnky z kozieho mlieka a veľa vitamínov.

To sa veľmi tešíme. Aké sú vaše plány do budúcna?

Schválili mi športovú ortézu. Na odporúčania pána doktora sa hýbem a možno to aj ponuniem na iný level. Chcem byť pripravená 100% a potom skúsiť nastúpiť za cyklistický klub. Paraolympiáda nie je nedosiahnuteľná. Psychika je veľmi dôležitá a hlavne ľudia okolo vás, ktorí vám s ňou vedia pomôcť. Presne toto som v Alterum Medica našla a som za to veľmi vďačná.

Ďakujeme za rozhovor

Team Alterum Medica

O Alterum Medica


Sme klinika neinvazívnej diagnostiky a liečby chorôb, ktorá Vám ponúka nadštandartnú diagnostickú, preventívnu a liečebnú zdravotnú starostlivosť v medicínskych odboroch vnútorného lekárstva, onkológie, kardiológie, športovej traumatológie, diabetológie, dietológie, reumatológie, chirurgie, dermatológie a estetiky, mamológie, gynekológie, neurológie, gastroenterológie, nefrológie aj stomatológie.

Rýchly kontakt


info@alterummedica.sk

+421 907 777 008


V prípade akýchkoľvek otázok, dotazov a nejasností nás bez váhania kontaktujte telefonicky alebo mailom. Sme pripravení Vám odpovedať.

Copyright Alterum Medica 2023. All rights reserved.