ADRESA:Pri Suchom mlyne 6, 811 04 Bratislava Tel.:+421 907 777 008

Príbeh pani Zuzany – “Ako mi NO terapia pomohla pri ťažkej cukrovke”

20Pani Zuzana, sme veľmi radi, že sa u nás cítite dobre a rozhodli ste sa podeliť o svoj životný príbeh. Aký teda je?

Ďakujem. Tak moja diagnóza bola jasná už pred 20 rokmi. Cukrovka. Mala som konštantne zvýšenú hladinu cukru, nasadili mi ťažké lieky, avšak inzulín som nikdy nebrala. Po 20 rokoch sa mi objavila ako výsledok choroby diabetická noha. V decembri 2017 mi nakoniec amputovali palec. Začalo sa to všetko zhoršovať. Chodila som na röntgeny, vyšetrenia, kontroly. Pán doktor v nemocnici povedal, že je to napadnuté už do kosti a musí to ísť preč. Nedá sa nič robiť. A na rade bol aj ďalší prst a postupne celá noha. Klasický scénar.

 

Ako ste sa o nás dozvedeli?

Vďaka mojim synom, ktorí vás našli na internete. K vám som prišla 3. marca 2018. Prišla som v hodine dvanástej.

Ako často k nám teraz chodíte na terapie?

Teraz 2x denne. Cez  veľkonočné sviatky som si dokonca požičala – prenajala stroj NO Plasma aj domov.

Vnímali ste z týždňa na týždeň zlepšenia? Ako hodnotíte NO terapiu?

Samozrejme. Nohu som mala celú začervenanú a otvorenú ranu, ktorá sa nehojila. Môžete to vidieť aj na obrázkoch. Teraz chodím na NO Terapiu, fúkanie oxidom dusnatým. Je to veľmi príjemné, pán doktor mi teplý vzduch fúka na postihnutú oblasť. Chodím na 10 minútové terapie.

 Pred                                                                                  Po

.

Taktiež mám od vás výživové doplnky, na rastlinnej báze samozrejme. Jeden s výťažkami z kozieho mlieka, ktorý redukuje hladinu cholesterolu, podporuje správnu činnosť hormónu inzulínu a tiež prispieva k správnemu metabolizmu tukov, cukrov a bielkovín.

Aký je váš život teraz? Životospráva, pohyb, voľný čas

Každý deň si samozrejme meriam hladinu cukru, sladké nejem vôbec, snažím sa hýbať aj keď mi v nemocnici povedali úplny opak. Nemám moc chodiť, nestúpať na tú nohu. Všetko naopak. V Alterum Medica pán doktor hovorí opačne: Práveže chodiť! Kúpila som si trackingové paličky a chodím s priateľkou na krátke vychádzky. Stabilitu aj napriek tomu, že som prišla o palec mám a zlepšuje sa. Ľudské telo sa všetko naučí, keď musí.

Som živím dôkazom, že liečba NO v mojom prípade veľmi zaberá, taktiež lieky na rastlinnej báze a iné terapie, o čom svedčia aj samotné fotografie. V liečbe chcem naďalej pokračovať a vážim si rady Dr. Janského a celého tímu kliniky.

Ďakujeme veľmi pekne za rozhovor

Team Alterum Medica

 

 

O Alterum Medica


Sme klinika neinvazívnej diagnostiky a liečby chorôb, ktorá Vám ponúka nadštandartnú diagnostickú, preventívnu a liečebnú zdravotnú starostlivosť v medicínskych odboroch vnútorného lekárstva, onkológie, kardiológie, športovej traumatológie, diabetológie, dietológie, reumatológie, chirurgie, dermatológie a estetiky, mamológie, gynekológie, neurológie, gastroenterológie, nefrológie aj stomatológie.

Rýchly kontakt


info@alterummedica.sk

+421 907 777 008


V prípade akýchkoľvek otázok, dotazov a nejasností nás bez váhania kontaktujte telefonicky alebo mailom. Sme pripravení Vám odpovedať.

Copyright Alterum Medica 2023. All rights reserved.